Hledám parťáka

Jaké jsou výhody lymfatické masáže?

Jaké by to asi bylo spojit léčebnou kúru a příjemné minuty relaxace? Že to není možné a v duchu hesla našich babiček, které říkalo něco o tom, že pro krásu se musí trpět, budete muset zvládnout pramálo příjemná ošetření? Kdepak. Stačí se nechat hýčkat blahodárnými účinky lymfodrenáže.

 

Co tato procedura obnáší?

 

Především dokáže, a to díky správně provedené technice hmatů, pro niž se jí také někdy říká manuální neboli ruční, zajistit rozproudění lymfy v těle. Je ji totiž nutno doslova rozpohybovat, za normálních okolností se o to stará dýchání a pulsování cévního systému a v neposlední řadě též tlak svalů. Čímž napomůže tomu, aby se z těla mohly účiněji odplavit toxiny. Že tento proces nefunguje tak, jak by bylo zapotřebí, což se při sedavém způsobu života stává poměrně často, to zpravidla sami dokážete poznat. Trápí vás poté únava, časté jsou rovněž otoky, a to nejen nohou, ale i jiných partií.

Jedná se ve srovnání s klasickou masáží o postup mnohem jemnější, provádí se s daleko menší intenzitou. Rozhodně tedy nebolí a to ani nesmí! Naopak vám dokáže od bolesti pomoci, jelikož umí účinně uvolnit napětí tkání.

 

Jaké jsou výhody lymfatické masáže?

 

Představuje efektivní léčebný prostředek, který mírní otoky, jež se mohou dostat až do fáze chronické a rovněž vám pomůže například také s celulitidou, krom vyhlazené pokožky rozhodně příjemným bonusem, který zpozorujete, bude i úbytek centimetrů v ošetřených partiích. Doporučena je také v rámci léčby akné, celkově vám pomůže vylepšit stav pleti, při stavech poúrazových nebo pooperačních a postará se i o zlepšení imunity, lymfatický systém je zásadním pro vaši obranyschopnost.

Není však vyhrazena jen pro dámy, navíc se doporučuje ošetření absolvovat preventivně i tehdy, když zatím žádný z výše zmíněných příznaků dosud neregistrujete. Je vhodno na ni vyrazit zhruba dvakrát ročně. Což mimo to zpravidla pro pacienty nepředstavuje přílišnou obtíž, neboť masáž má příznivé účinky rovněž na vaše duševní rozpoložení.

 

Proč se vypravit zrovna na kliniku estetické medicíny Altos?

 

Máte u nás záruku odbornosti. Lymfodrenáž by měl vždy provádět zkušený dermatolog, který je pro tuto proceduru vyškolený a dokáže na míru naplánovat i frekvenci jednotlivých ošetření, a to na základě posouzení vašeho celkového zdravotního stavu a případně i doplnit, které další zákroky by bylo dobré podstoupit. Opakovat se postup musí, podstoupíte-li pouhé jedno sezení, pozitivního efektu si zkrátka nevšimnete.

V rukou amatéra ovšem může lymfatická masáž naopak způsobit zhoršení zdravotního stavu, takže se rozhodně vyvarujte absolvování u někoho, kdo nemá medicínské vzdělání. Je potřeba totiž nejprve uvolnit uzliny, jinak bychom naopak mohli lymfatický systém i trvale poškodit.

Post navigation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *